Hakkımızda

ŞİRKET BİLGİLERİ

Taner YOLCU, Üniversite mezuniyetinden sonra (1978) 5 yıllık Afrika ülkelerinde (Çad-Nijer-Libya-Sudan) Dünya devi firmalarında şantiyelerde en son olarak da değerlendirme mühendisi olarak başarılı çalışmalar yapmıştır. 1983 yılında KKTC’de Taner Yolcu Construction ltd. kurulmuştur. 1983 yılından itibaren günümüze kadar her alanda inşaai konularda Devlete ait olan resmi ve özel şahıslara ve şirketlere ait yüzlerce yapılar projelendirmiş ve yapımlarını üstlenmiştir.

Taner Yolcu Construction ltd (TYCL) Magusa bölgesinde merkezlenmiş olup bütün Kuzey Kıbrıs çapında iş yapmaktadır.

TYCL Kamu yönetim yapıları,telekominikasyon,alt yapı kültür,turizm,sağlık,endüstriyel tipi,alış veriş merkezleri,çevre koruma ve hizmet projeleri restorasyon projeleri şeklinde guruplanan geniş bir alana hizmet sunmaktadır.

TYCL 1.Ofis Merkez , 2.Şantiyeler , 3.Ahşap metal fabrikası ve 4. Aluminyum ve PVC Atölyeleri olarak dört ana kısımda toplanmıştır.

ORGANİZASYON

Taner Yolcu Construction ltd mimar,mühendis kökenli yöneticileri ile teknik ve idari alanda tecrübeli Elemanlardan kurulu organızasyon yapısı içerisinde 24 yıllık çalışma hayatında yüksek performans sergilemiştir. 2000 yılından itibaren şirkete ilave bölümleri ve çalışma alanları ilave ederek inşaat makineleri imalatına da başlamış olup halen bu konuda yurt içi ve yurt d stışı temaslar kurulmuştur. Bu alana ilaveten polikarbon levha ile yapılan konstrüksiyonlarda çalışma alanlarını geliştirmiş olup örtü sınıfı haricinde sportif alanlarda hijyenik silo kabları imalinde kullanılmaya başlayarak iş hacmini dahada genişletmiştir.

Yapısal çelik konusunda T.C. kökenli ve Avrupa menşeili firmalarla anlaşma yapılmış olup bu norumlara göre bugüne kadar iki adet büyük proje yapılmıştır. Bu projelerden bir tanesi halen inşaat yapım aşamasındadır.(Boğazda Ticaret Merkezi)

Ayrıca 2002 yılındaN itibaren sprey yerine uygulamalı poliüretan izolasyon işlerini yapabilmek için makine ve ekipman temin edilmiş bu alanda da çalışmalar başlatılmıştır. Bütün bu işler yapılırken tek dir. Taner YOLCU’nun ağabeyi rahmetli mak.müh.Temel YOLCU (1954 - 2002 )’ yapmış olduğu katkılar nedeniyle bir kez daha rahmetle anarız.

MİSYONUMUZ

Bütün faaliyetlerimizde müşteri memnuniyeti, iş güvenliği ve işçi sağlığı kuralları göz önüne alınarak yasal yönetmeliklere ve uluslararası standartlar ve yerel standartlara uygun kaliteli ve uzun ömürlü yapılar inşa etmek ve mesleki alanda örnek bir firma olmak temel amacımızdır.

VİZYONUMUZ

Modern donanımı ve techiz bir şekilde müşteri memnuniyetinden ödün vermeden gelişen teknolojik sistemleri takip ederek, çağa ayak uydurup bu alanda örnek olmaktır. Yapı alanında çağımızın malzemesi olan ve bize göre birkaç yıl içinde çelik sistem yapılara geçiş aşamasında firmamızın ilk sıralarda olması hedeflerimizdir.

HEDEFLER

Uluslararası piyasalarda çok uluslu şirketlerle ortak projeler yürüterek büyüme hızımızı arttırmak.
 Kıbrıs Tüp Bebeğim

Girne Tüp Bebek Merkezi

Bicare Sigorta